Frezy

Budowa hal produkcyjno-magazynowych z użyciem płyt warstwowych.

Czy płyty warstwowe są dobrym wyborem przy budowie hal produkcyjnych i magazynowych? Z pewnością nie jest to tak uznany i klasyczny materiał jak cegła, więc mniej doświadczeni zleceniodawcy mogą podejść do płyt warstwowych sceptycznie. Tymczasem blacha sprawdza się naprawdę dobrze, a wystarczy popatrzeć na nowopowstającą infrastrukturę na obrzeżach miast, gdzie budują się nowe przedsiębiorstwa, by zrozumieć, że to materiał, któremu ufa coraz więcej osób.

Jakie zalety mają płyty warstwowe? Przede wszystkim jest to materiał, który ma doskonały stosunek ceny do jakości. Płyty pozwalają na bardzo tanie wybudowanie nawet dużego obiektu, a jednocześnie oferują doskonała wytrzymałość.

Postawienie solidnej hali z płyt warstwowych nie jest trudne. W dodatku na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płyt, więc łatwo dobrać produkt odpowiedni do potrzeb.

W sprzedaży są płyty z rdzeniem poliuretanowym, wełną mineralną oraz styropianem. W porównaniu z halami murowanymi, płyty warstwowe są naprawdę tanie.

Ogromna różnica jest też w czasie stawiania budynku. Murowana hala będzie powstawała wiele miesięcy, co opóźnia produkcję, a więc i zwrot z inwestycji się opóźnia.

Hale z płyty mogą powstać nawet w ciągu jednego kwartału. Do tego możesz łatwo dobrać płyty pod względem właściwości termoizolacyjnych, klasyfikacji ogniowej i izolacji akustycznej.

Oczywiście płyty są też zróżnicowane cenowo, więc możesz wybrać wariant odpowiedni również od strony ekonomicznej.