Frezy

Jakie łaty na płyty warstwowe?

Płyty warstwowe to materiał, który może być z powodzeniem stosowany do tworzenia ścian magazynów, dachów a nawet elementów ozdobnych. Płyta obornicka jest obecna podczas wydarzeń sportowych, eventów, dużych akcji reklamowych oraz w wielu firmach. Stosuje się ją do tworzenia magazynów i hal produkcyjnych oraz budynków przemysłowych.

W sprzedaży znajdziesz płyty z ociepleniem styropianowym lub warstwą poliuretanową. Możliwe jest także zamówienie płyt z warstwą z wełny mineralnej, które odznaczają się doskonałą ognioodpornością. Duży wybór sprawia, że jesteś w stanie bez problemu wybrać rodzaj płyty do rodzaju zastosowania.

Ale płyta to nie wszystko. Równie istotnym zagadnieniem jest rodzaj łat, które zastosujesz na płyty warstwowe. Podczas wyboru łaty należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby łaty były odpowiednio sztywne i wytrzymałe.

Tylko wtedy dach będzie mógł zachować właściwości planowane w projekcie. Idealne łaty są do tego lekkie, więc nie stanowią dodatkowego obciążenia. Sztywna, solidna łata wytrzyma wiele lat, więc nie jest to element, na którym warto oszczędzać.

Lepiej zainwestować w łaty wysokiej jakości i cieszyć się solidnie wykonanym dachem, który będzie szczelny, sztywny, nośny i estetyczny przez dziesięciolecia. Łatwiej będzie z doborem długości. Producenci profili wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkują łaty na płyty warstwowe praktycznie dowolnej długości (do kilku metrów).

Dzięki temu z łatwością dopasujesz długość profilu do konstrukcji budynku.