Jakie łaty na płyty warstwowe?

Płyty warstwowe to materiał, który może być z powodzeniem stosowany do tworzenia ścian magazynów, dachów a nawet elementów ozdobnych. Płyta obornicka jest obecna podczas wydarzeń sportowych, eventów, dużych akcji reklamowych oraz w wielu firmach. Stosuje się ją do tworzenia magazynów i hal produkcyjnych oraz budynków przemysłowych.
Przeczytaj również: Budowa hal produkcyjno-magazynowych z użyciem płyt warstwowych.
W sprzedaży znajdziesz płyty z ociepleniem styropianowym lub warstwą poliuretanową. Możliwe jest także zamówienie płyt z warstwą z wełny mineralnej, które odznaczają się doskonałą ognioodpornością. Duży wybór sprawia, że jesteś w stanie bez problemu wybrać rodzaj płyty do rodzaju zastosowania.
Przeczytaj również: Izolowane hale stalowe z płyt warstwowych. Budowa i zastosowanie.
Ale płyta to nie wszystko. Równie istotnym zagadnieniem jest rodzaj łat, które zastosujesz na płyty warstwowe. Podczas wyboru łaty należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby łaty były odpowiednio sztywne i wytrzymałe.
Przeczytaj również: Czym różnią się płyty II gatunku od pełnowartościowych płyt warstwowych?
Tylko wtedy dach będzie mógł zachować właściwości planowane w projekcie. Idealne łaty są do tego lekkie, więc nie stanowią dodatkowego obciążenia. Sztywna, solidna łata wytrzyma wiele lat, więc nie jest to element, na którym warto oszczędzać.
Lepiej zainwestować w łaty wysokiej jakości i cieszyć się solidnie wykonanym dachem, który będzie szczelny, sztywny, nośny i estetyczny przez dziesięciolecia. Łatwiej będzie z doborem długości. Producenci profili wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkują łaty na płyty warstwowe praktycznie dowolnej długości (do kilku metrów).
Dzięki temu z łatwością dopasujesz długość profilu do konstrukcji budynku.