Frezy

Jak wybrać wkręty do drewna?

Wkręty to jeden z najwygodniejszych sposobów na łączenie elementów drewnianych. Wystarczy sięgnąć po wkrętarkę i odpowiednio dopasowane wkręty, by szybko zamocować wkręt. Siedzą tak mocno jak śruby, a montuje się je łatwiej niż wbija gwoździe. Nie ma też większego problemu z wyciągnięciem wkrętu. Nastawiamy wkrętarkę na wsteczny i wkręt wychodzi „sam”. Co więcej, można jest z powodzeniem stosować zarówno do prac zewnętrznych, jak i oczywiście wewnątrz pomieszczeń.

Nic dziwnego, że w krótkim czasie wkręty stały się tak popularne. Aby jednak praca z nimi była naprawdę efektywna, warto dodatkowo zadbać o odpowiedni wybór wkrętów. Na rynku znajdziesz wiele różnych łączników tego rodzaju. Dlatego już na starcie warto zwrócić uwagę na to, czy dany produkt ma dokumenty świadczące o aprobacie technicznej. Tylko wtedy będziesz miał pewności, że wybierasz wkręty dobrej jakości. Dodatkowo warto się upewnić, że produkt jest odporny na rdzę – wkręty do drewna są stalowe.

Widoczną na pierwszy rzut oka różnicą są również kształty łba. Na przykład wkręty o stożkowym zakończeniu oraz płaskie stosuje się do ogólne obróbki drewna. Owalne łebki przydają się do montowania akcesoriów i okuć. Nie każde wkręty nadają się do użycia z każdym rodzaje wkrętarki. W informacjach na temat produktu powinieneś znaleźć dane odnośnie urządzenia, jakiego można użyć do wkręcenia produktu. Dotyczy to przede wszystkim rodzaju napędu.

Ponadto odpowiednio do zadania trzeba dobrać wkręty o właściwej długości i grubości.